ewa lodz 2016 male ok tak moze yes

Dzień dobry 🙂

Kilka lat temu napisałabym zupełnie inna wersję swojego portretu jednak świat nie stoi w miejscu i wraz z nim my także zmieniamy się. Nadal rozwijam się, jestem ciekawa świata i ludzi, nieustannie zmieniając swoje sposoby myślenia, a co za tym idzie – odbierania rzeczywistości.

Pochodzę z rodziny ludzi dla których racjonalizm w dobrym  słowa tego znaczeniu był drogowskazem. Większość to osoby starannie wykształcone. Niektórym powodziło się bardzo dobrze innym trochę gorzej – bez względu na poziom życia byli to ludzie pogodni z pozytywnym nastawieniem do rzeczywistości, na swój własny sposób dający sobie radę w różnych sytuacjach życiowych.  Mój domu rodzinny był domem otwartym,  przewijali się przez niego artyści, poeci, muzycy, naukowcy, lekarze i psycholodzy z nurtu humanistycznego – wszyscy Ci, którym  zgłębianie  zakamarkówi duszy ludzkiej nie było obce. Wychowana zostałam w duchu akceptacji i wolności intelektualnej. Gdy w domu pojawiała się nowa „dziwaczna postać” moja babcia z uśmiechem na twarzy miała zwyczaj komentować to jednym zdaniem:  „ Pan Bóg ma wielki ogród , a w nim różnorodność stworzenia”.

Urodziłam się w Łodzi  w 1957 r. i już jako 3 miesięczny bobas wyruszyłam wraz z mamą  do Lubiąża (woj. dolnośląskie, gdzie mama pojechała „za pracą”),  po jakimś czasie przeniosłyśmy się do Stronia Śląskiego. Jako 3 letnia dziewczynka powróciłam z mamą do Łodzi i tu mieszkałam do czasu studiów. Na studia przeniosłam się do Lublina,  po studiach już jako mężatka wróciłam na kilka lat do Łodzi. Tu urodziła się nasza córka Florentyna. Po pewnym czasie przenieśliśmy się do Nekli (woj. Wielkopolskie), aby po 3 latach wyruszyć do Niemiec ( byłego RFN), w Niemczech spędziliśmy kolejne 4 lata i w 1991 roku wróciliśmy  do Polski i osiedliśmy ponownie w Nekli.

Otrzymałam wykształcenie  językowe: angielski (egzaminy Cambridge, Metoda Callana, Talking Kids, Metoda Sita, Effortelss English) i niemiecki (kursy językowe w VHS  Stuttgart)

Studiowałam filozofię  na KUL – tak więc z wykształcenia jestem „filologiem i filozofem” . Filozofia dała mi  odwagę do szerokiego spojrzenia zarówno na to co nas otacza jak i na nas samych. Pokazała mi  jak powstają i zmieniają się teorie  dotyczące wszechświata, świata,  człowieka. Nauczyła mnie podchodzenia do wszystkiego z pewnym dystansem. Dzięki moim  wspaniałym wykładowcom uświadomiłam sobie, że natura człowieka jest raczej niezmienna (oczywiście zmienia się w bardzo dużej perspektywie czasu,) natomiast  w różnych epokach historycznych stawiane są różne pytania dotyczące natury, istoty człowieczeństwa.  Filozofia dała mi  meta-spojrzenie na rzeczywistość. Uważam, że jest to bardzo cenna umiejętność w każdych czasach.

W połowie lat 90-tych uczęszczałam do Studium Psychotronicznego Doradztwa  Życiowego w Łodzi (dawny Jupiter) zdobywając  wiedzę  o człowieku jeszcze z innej perspektywy – holistycznej, tu także uczyłam się konkretnych metod  wspierania „tegoż człowieka „ w czasie wyzwań, które bywają naszym udziałem i których doświadczamy idąc przez życie. Wykładowcami byli tam także wspaniali pasjonaci i eksperci w swoich dziedzinach: Leszek  Weres, Jarek Gronert, Lech Emfazy Stefański,  Leszek Żądło, Helena Wilda – Kowalska i wielu innych znakomitych.

Z radością zgłębiałam nowe dziedziny: medycyna chińska, homeopatia, NLP,  bioterapia i wiele innych równie ciekawych.

Z niektórych korzystam do dzisiaj inne porzuciłam jako mniej przydatne ze względu na moje predyspozycje intelektualno- psychiczne.

Zawodowo zajmuję się nauką języków obcych (robię to z pasją i oddaniem od 1999 roku) oraz prowadzeniem strony www.cudownyportal.pl , organizowaniem warsztatów terapeutycznych, prowadzeniem zajęć  rozwoju osobistego, reiki i, II, II stopnia, jogą śmiechu.

Od wielu lat organizuję warsztaty, spotkania weekendowe i wczasy (Warsztaty i Wczasy z Regresingiem, Warsztaty Ustawień Systemowych wg. B. Hellingera) podczas których wykorzystywane są różne techniki pracy z umysłem służące lepszemu samopoznaniu i rozwojowi. Od czasu do czasu prowadzę internetowe kursy Oczyszczania Organizmu. Jestem autorką książki „Świadome odżywianie czyli pierwszy krok  ku zmianie” także regreserem, mistrzem nauczycielem reiki, joginką śmiechu – uważam, że spacerek przez życie z dużą ilością  śmiechu  czyni nas bardziej radosnymi, zrelaksowanymi i kreatywnymi.

Jeśli chodzi o mój światopogląd uważam, że świat ze wszystkim, co do niego przynależy jest w jakiś nadrzędny sposób uporządkowany (mimo wrażenia chaosu). A porządek ten możemy  odczytać  w prawach fizyki, natury. Natomiast kultura jest czymś dodanym  przez człowieka.

Jeśli propaguję  jakąś metodę znaczy to, że zweryfikowałam ją stosując wielokrotnie z dobrym skutkiem na sobie.

Dla mnie kluczowe jest poznanie i zrozumienie przyczyn istniejących problemów, a często są nimi nieuświadomione przekonania, programy umysłu, które to narzucają nam niejako nasz stosunek do wydarzeń, świata i ludzi.

Cudownyportal jest  odzwierciedleniem mojej drugiej pasji jaką jest propagowanie  i promowanie edukacji i metod  w zakresie poprawy jakości życia, rozwoju osobistego, samopoznania i samodoskonalenia. Uważam, że to moje osobiste zaangażowanie i wkład mogą wpływać pozytywnie na sytuację ludzi poszukujących dobrych rozwiązań dla swego życia.