Ktoś kiedyś napisał, że świat się nie zmieni, a co więcej że to Ty nie jesteś w stanie zmienić świata ani trochę. Nawet jeśli tak myślisz, jednego jesteś pewien, Twój wewnętrzny świat zależy tylko od Ciebie i to Twoje zasoby decydują o tym jakie jest Twoje życie. Być może idziesz przez życie będą człowiekiem sukcesu, podziwiają Cię ludzie i w opinii innych jesteś debeściak. Wiesz że masz wszystko by móc być szczęśliwym… A jednak są takie rzeczy, które od czasu do czasu dopominają się o sobie, upominając się o uzdrowienie.

Te rzeczy powodują, że co chwilę, a może tylko co jakiś czas, przydarzają Ci się podobne sytuacje, podobne zdarzenia. Dziwisz się, mówisz do siebie: „Jak to możliwe, że otaczają mnie prawie tylko niezdecydowane osoby.” Albo coś w stylu „Muszę zajrzeć w lustro, żeby zobaczyć kogoś mądrego, tak bym mógł porozmawiać jak równy z równym”.
Jednak za jakiś czas znowu denerwujesz się z tego samego powodu i nawet nie chcesz pomyśleć „Dlaczego zdarza się to cały czas mnie” no i „Dlaczego zawsze tak samo” i to jeszcze w podobnych sytuacjach. Nie przychodzi Ci do głowy, żeby zastanowić się nad tymi wydarzeniami, nad tym, co akurat przytrafia się Tobie i to systematycznie. Mówisz, że się zastanawiasz – masz rację – tylko się zastanawiasz. Przecież Ty zawsze masz rację. Jakże mogłoby być inaczej. W końcu masz praktykę. Jesteś zaawansowanym Coachem. Potrafisz prawie że góry przenosić. Jeżeli tylko byś mógł to założyłbyś się o to, że potrafisz chodzić po wodzie. No tak, w dodatku kilka fakultetów. Poziom IQ mało, że wysoki, bo wybitny. To co się dzieje w Twoim życiu to wszystko w kilku minutach wizualizacji. Osiągasz to chcesz, jesteś szczęśliwy i masz wysokie poczucie własnej wartości. Zawieść się na sobie to sytuacja prawie Ci nieznana. No tak prawie, bo zawsze istnieją te powtarzające się. Tak, to tylko dowodzi, że jesteś super wyjątkowy. To z nimi coś nie gra. Fajnie, życie jednak zaczyna okazywać Ci, że to co się powtarza zaczyna powtarzać się w coraz większym natężeniu. Co zrobić z tymi 5% procentami chaosu niecelowości, braku realizacji. Przecież po głębszej analizie intelektualnej wychodzi, że z Tobą wszystko jest OK. No tak, analizie intelektualnej.

Czy jednak jest to dogłębna analiza. Czy intelekt prawdę Ci mówi? Może jest coś więcej czemu warto się przyjrzeć ? Może jest coś co odkryje obszary jeszcze nieodkryte i wytłumaczy cały problem. Czy zastanawiałeś się nad takimi pojęciami jak emocje, uczucia, energia psychiczna? Takie pojęcia istnieją i to nie bez przypadku. Czy słyszałeś o inteligencji emocjonalnej? Czy słyszałeś o energii, która jest wymienna z materią, a chociażby ze słynnego wzoru Einsteina E=mc2. Czy istnieje dla Ciebie świat równoległy w którym można znaleźć dużo więcej informacji na temat nas samych. Może więcej informacji o samym źródle z którego pochodzimy? Może więcej informacji o siłach które nami zawiadują i powodują rzekomą przypadkowość sytuacji? Może słyszałeś o prawie, któremu wszyscy jesteśmy poddani? Prawie przyciągania? Zastanawiałeś się na jakiej zasadzie ono działa? Oglądałeś może film Sekret i wiesz dobrze o co chodzi, ale może jednak nie wyczerpuje on tematu prawa przyciągania? Czy wiesz co leży u podstaw prawa przyciągania? Dlaczego tak wiele osób nie osiąga tego co zamierza? Jakie są najczęstsze przeszkody w realizacji marzeń. No i
te „doświadczenia”. Lepiej gdyby w ogóle ich nie było. Tak jest, lepiej gdyby w ogóle ich nie było. Co zrobić skoro są. To wiesz na pewno: Liczy się sposób podejścia i postawa. Bingo !!!.
Gratulacje. No tak, tylko dlaczego powtarzają Mi się te same podobne sytuacje?  Powiem Ci dlaczego. Dlatego, że nie rozwiązałeś problemu do końca. Czy potrafisz  głębokim spokojem przyjrzeć się swoje własnej furii. Mało tego zanurzyć się w niej. Mało tego zachwycić się nią. Zobaczyć w swojej własnej furii doskonałość. Powiedzieć sobie

„dajcie mi tego więcej, żebym mógł raz na zawsze z tym skończyć”. Tak w ogóle to jak myślisz, gdzie są te emocje. Rozumiem, że to właśnie otoczenie przyprawia Cię o „białą gorączkę”. Zapomniałem, że otaczają Cię ludzie, którzy wywołują w Tobie podobne stany – i to właściwe Tobie. Taaaak…. 

Tylko, że to Ty jesteś producentem tych stanów. Zapomniałeś o tym? Przecież to Ty czujesz te stany, Ty zachowujesz się dziwnie, warga Ci skacze, masz dziwne błyski w oczach, oddech masz przyśpieszony, nic nie mówię o tętnie. Poza tym zapach wokół robi się jakiś dziwny. Kto to produkuje. Samo się bierze, pewnie z kosmosu. Wspaniałe rezultaty. Mówisz czepiam się. Przecież pod każdym innym względem jesteś dosłownie generatorem rezultatów dokładnie takich jakich chcesz. Nawet szukanie miejsca na parkingu nie sprawia Ci żadnego problemu. Moment, wizualizacja i już masz – jest. Tak naprawdę dajesz siłę swojemu EGO. 

Wzmacniasz przez to poczucie braku jedności. Wiedzę i prawa materialne opanowałeś do perfekcji. Czy tak samo jest z duchowością, uczuciami, emocjami? Potrafisz być przyczyną wielu dużych osiągnięć i rezultatów. Potrafisz tak zakręcić, że zawsze będzie „na Twoim”. Czy jednak Ty sam potrafisz zawsze być przyczyną tylko pierwszej przyczyny, tak byś nie miał sobie nic do zarzucenia?

Radykalne Wybaczanie stworzone przez Colina C. Tippinga daje Ci prawdziwą wiedzę w zakresie tych niematerialnych spraw i kwestii, które bardzo ubogacają nasze życie i czynią nas wolnymi, dając przejrzystość myśli i działań na każdy dzień. Pozwala pozbyć się złudzeń, które to złudzenia serwuje nam codziennie nasze EGO. Radykalne wybaczanie pokazuje akceptację i doskonałość w każdej dziedzinie życiowej. Serdecznie Zapraszamy !!!