O Portal  – 2001 – 2016 r.

Był rok 1999, wczesna jesień  Warsztat Szamański w Złotym Potoku prowadzony przez Marka Tarana. Pamiętam jak dzisiaj  rytuał zasiewania nasion  naszych marzeń.  W zajęciach uczestniczyliśmy razem z moim  ówczesnym mężem Bogusławem Kałuskim – każdy z nas zadbał o siebie wysiewając  ziarna swoich własnych marzeń, zasialiśmy też  nasze wspólne marzenie  –  założenie i prowadzenie czasopisma, w formie papierowej, promującego i upowszechniającego rozwój osobisty i duchowy.

Na początku  roku 2001 uświadomiliśmy sobie ( po raz pierwszy dotarło to do nas w jednym z poznańskich  banków, kiedy gawędziliśmy czekając w długiej kolejce), że nasze wspólne marzenie właśnie materializuje się  –  może nie w takiej formie w jakiej sobie pierwotnie wyobrażaliśmy  powstawało nasze czasopismo pod postacią strony internetowa.

Początkowo strona była poświęcona Regresingowi jako metodzie terapeutycznej, rozwojowo-duchowej,  której twórcą i propagatorem jest Leszek Żądło. Otóż za pozwoleniem Leszka Żądło strona  o Regresingu,  zrobiona przez Mariusza Mickiewicza (zniknęła w tym czasie z Internetu) została skopiowana przez  Bogusława i na naszą prośbę umieszczona ponownie w Internecie  przez Wojtka Pacynę ). Strona dostała jakby „drugie życie”, a poprzez już opublikowane oraz na bieżąco publikowane  na niej artykuły upowszechniała ideę  Regresingu  oraz warsztaty uczące tej metody.

Ówczesna nazywała strony to  www.regresing.note.pl,  osobą która przede wszystkim umieszczała na niej artykuły był Leszek Żądło. Leszek poprzez swoje publikacje wniósł ogromny wkład w merytoryczną wartość i jakość strony. Nasza współpraca trwała wiele lat.

Po krótkim czasie do pisania artykułów dołączył Darek Loga ( wtedy bardzo młody, dynamicznie rozwijający się Regreser, prowadzący już samodzielnie warsztaty Regresingu). Moja współpraca z Dariuszem Logą trwa nieprzerwanie do dzisiaj, rodząc wspaniałe pomysły i projekty  przyczyniające się  do znacznej poprawy  jakości życia wielu osób w Polsce i za granicą.

Portal stawał się coraz bardziej popularny i coraz więcej autorów umieszczało na nim artykuły, często byli to regreserzy oraz ludzie pasjonujący się rozwojem osobistym i duchowym.

Po pewnym czasie dzięki Bogusławowi powstał nowy dział: „ astrologia”. Były tam umieszczane głównie  teksty astrologiczne, których był on  tłumaczem i autorem, a wśród nich cieszące się dużą poczytnością comiesięczne prognozy astrologiczne .

Graficznie  stronę opracował  Wojtek  Pacyna – pamiętam stronę tytułową – otwarte okno z pelargonią na parapecie i przemiłym, swojskim widokiem rozciągającym się za oknem. Strona miała prostą, bardzo udaną  grafikę, świetne merytoryczne treści i działała znakomicie.

W 2002 roku   Mariusz Mickiewicz  przedstawił nam ofertę nowego projektu strony.  Mariusz wzbogacił ją o piękną szatę graficzną oraz unowocześnił  informatycznie. Był jej administratorem  w latach 2002 – 2003.

Wraz z nową odsłoną zmieniła się też nazwa – www.cud.pl – „Wszystko dla Ciała, Umysłu, Ducha”,  a i ona po pewnym czasie została zmieniona (ze względu na istniejący w Krakowie ośrodek o tej nazwie, o czym nie wiedzieliśmy) na  www.cudownyportal.pl.   Zmieniały się nazwy strony, zmieniali się administratorzy, przybywało artykułów, powstawały nowe działy i funkcjonalności.

Od 2003 roku stroną  zaczęli administrować  Tomek Skwarek i Dorota Łańcucka. Od tamtego czasu zostało dodane wiele nowej  grafiki autorstwa Doroty oraz kilkakrotnie była udoskonalana od strony  informatyczno-funkcjonalnej, czego dokonał Tomek.

Kolejno powstawały i zapełniały się artykułami nowe działy  (zarówno działy jak i publikacje w nich zawarte są przez cały czas dostępne pod adresem  http://www.cudownyportal.pl/index.php

Uruchomiliśmy też czat, dzięki czemu subskrybenci mieli możliwość „rozmawiania” ze sobą, dzielenia się przemyśleniami, pomysłami. Czat był miejscem ”spotkań Cudowiczów „. Od czasu do czasu był wykorzystywany jako arena dyskusyjna – odbywały się na nim moderowane wydarzenia: prelekcje, dyskusje na żywo z zaproszonymi gośćmi (trenerami rozwoju osobistego) i użytkownikami portalu.

Powstał ważny w tamtych czasach dział „Sklepy i restauracje wegetariańskie”, którego pomysłodawcą i projektantem jest Maciej Pałucki.

Przez pierwsze lata stronę prowadziliśmy razem z Bogusławem. W późniejszym czasie  wzbogacał on portal swoimi comiesięcznymi tłumaczeniami aktualnych prognoz astrologicznych.

W międzyczasie Bogusław założył  strony:  www.astrologia.kaluski.net , www.swiatopoglad.kaluski.biz

W latach 2003 – 2005 w prowadzeniu portalu pomagał i wspierał mnie Merhlin dostarczył wiele nowych, znakomitych pomysłów , umieszczał tu też swoje publikacje.

Od 2005 roku prowadzę stronę sama, oczywiście odbywało się to przy wsparciu administratorów Dosi Łańcuckiej i Tomka Skwarka. To były  „dobre duchy”  tamtego przedsięwzięcia.

Około 2003 -2005 roku powstało forum cudownego portalu. Forum było jakby osobnym rozdziałem, historią. Tutaj ścierały się różne światopoglądy, ożywały ciągnące się wiele tygodni  dyskusje,  przybywało wątków, zdarzały się bardziej lub mniej kontrolowane wybuchy emocji  –  forum było odzwierciedleniem  „małych, aczkolwiek ważnych rzeczywistości” każdego z nas.  Było miejscem bardzo dynamicznym, platformą wymiany poglądów,  praktycznych rad. Pełniło ważną rolę i skupiało pasjonatów rozwoju osobistego i duchowego.  Niosło też  pomoc i ukojenie osobom w rozterce, na rozstaju dróg.

Narodził się też „ Kącik Towarzyski”,  który z czasem został przekształcony w  „Cudowne randki”  (autorem nazwy jest Merhlin,  pomysłodawcą projektu według, którego randki działają do dzisiaj jest Andrzej Kluza).  Jest tu zarejestrowanych ok. 1000 użytkowników.  W tym miejscu rodziły się i nadal rodzą przyjaźnie osób o podobnych zainteresowaniach, a także miłości zakończone trwałym związkiem.

Wortal poświęcony jest szeroko rozumianemu rozwojowi osobistemu, promował i promuje wiele ścieżek rozwoju, zdrowy styl życia, a tym samym służy polepszaniu jego jakości.

W jego archiwum znajduje się  ok. 1300 publikacji  wielu autorów. Dzięki autorom – ludziom z pasją, zaangażowanym w rozwój osobisty portal służy informacją,  pomocą i radą poszukującym.

Nieustannie zmieniamy się i wraz z nami wszystko, co nas otacza. Przyszedł też czas zmian dla Cudownegoportalu.

Od pewnego czasu powstała nowa  odsłona strony, która  w pewnym sensie jest  kontynuacją dawnego portalu. Strona tak jak i jej właścicielka przeżywała i przeżywa wzloty i upadki, czasami burzliwe , a czasami pogodne chwile. Jedni z niej  odchodzili zabierając ze sobą swoich fanów, inni przychodzili. Z biegiem lat mój ogląd świata  zmieniał się i ewoluował , zmieniały się technologie, a strona ciągle pozostawała taka sama. Ta odsłona cudownego portalu ukazuje  jej nowe oblicze. Wierzę, że jego zawartość w zmodyfikowanej formie  będzie stanowiła wsparcie  i pomoc dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym, duchowym –  doskonaleniem siebie.

Kiedy przychodzi odpowiedni czas przychodzą też zmiany – kilka lat temu zatelefonowała do mnie Kasia Pociej – Kądziela z propozycją unowocześnienia portalu, oferta była nie tylko kusząca, ale też rzetelna. Od pomysłu do realizacji upłynęło trochę   – dzięki wytrwałości  i pomysłom Kasi, technicznej i merytorycznej pomocy Alexa Berdowicza oraz mojego zaangażowania prace dobiegły końca. Nowy Cudownyportal to wynik współpracy dwóch kobiet Kasi i Ewy. Obie włożyłyśmy w ten projekt serce i czas. Tak powstał  nowy, odmłodzony cudownyportal.  Z czasem będzie  na nim przybywało publikacji, interesujących wydarzeń – wszystko, po to, aby żyło nam się radośniej, prościej, lepiej.

Z tego miejsca pragnę wyrazić podziękowanie wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do istnienia Cudownegoportalu.

Dziękuję mojemu eks  mężowi  Bogusławowi Kałuskiemu za współtworzenie i współprowadzenie portalu,  inspiracje, które często rodziły nowe pomysły, wsparcie i pomoc.

Leszkowi Żądło – to w trakcie Twoich zajęć w Łódzkim Studium po raz pierwszy zachwyciłam się Regresingiem  oraz doświadczyłam natychmiastowych realnych korzyści praktykowania na co dzień tego, o czym uczysz i co propagujesz. Jestem Ci  wdzięczna za lata publikacji na  portalu, za to, że były i są one dla wielu drogowskazem i wsparciem.

Darkowi Lodze za wieloletnią wspaniałą współpracę, artykuły i fragmenty warsztatów publikowane na  „Cudzie”.  Dziękuję za Twój profesjonalizm, optymizm i uśmiech zadowolenia tak często goszczący na Twojej twarzy

Wyrazy podziękowania i wdzięczności ślę wszystkim autorom publikacji, które ukazały się na portalu, to dzięki Wam strona jest ona „kopalnią wiedzy ezoterycznej”

Chcę podziękować także tym, których publikacji nie zamieściliśmy, byliście wielkim wsparciem to dzięki Wam  łatwiejsze stawało się określania treści ramowych portalu.

Dzięki Bogusławie, Leszku, Wojtku, Mariuszu, Dosiu, Tomku, Merhlinie, Andrzeju, Macieju za wasze zaangażowanie i kreatywność  zarówno w pomysłowości, projektowaniu jak i codziennym administrowaniu poprzednimi wersjami portalu.

Ogromne podziękowania i wdzięczność wszystkim czytelnikom, subskrybentom i propagatorom portalu – dzięki, że jesteście z  nami.

Dziękuję tym, którzy moderowali Forum – wszyscy okazaliście wyjątkową cierpliwość i tolerancję

Jestem także bardzo wdzięczna reklamodawcom oraz propagatorom cudownego portalu – to dzięki Waszym reklamom i rekomendacji koszty administracyjne oraz inne niezbędne do istnienia i prowadzenia strony mogą być w opłacane.

Kasiu, Alexie i Bogusławie z całego serca dziękuje za wytrwałość, pomoc i zaangażowanie w nowy projekt Cudownegoportalu.

Ewa L. J. Kałuska

Nekla, 15.11.2016