Elżbieta Sanigórska o sobie

jestem psychologiem, psychoterapeutką i pracuję w nurcie psychoterapii ericksonowskiej.

Od 2001 roku trwa moja nieustająca przygoda z metodą ustawień systemowych rodzin Berta Hellingera. Początkowo dbyłam 2 letnie szkolenie z terapii ustawień w Polskim Instytucie Ericksonowskim u Marii Senftleben – Gudrich, Victorii Schnabel i Marka Wilkirskiego.

Już w trakcie tego szkolenia uczestniczyłam w Międzynarodowych Kongresach Ustawień  Systemowych  we  Freiburgu    i  Wuertzburgu, gdzie pierwszy raz mogłam zobaczyć pracę Berta Hellingera i jego najbliższych współpracowników i uczniów. Bezpośrednio z Mistrzem spotkałam się współorganizując jego warsztat w Warszawie jesienią 2005 roku, i dla mnie, początkującej wówczas terapeutki ustawieniowej było to niezwykłe doświadczenie, ponieważ niezwykły był kontakt z kimś o takiej uważności, przenikliwości spojrzenia i mądrości. Kilka miesięcy później brałam udział w Międzynarodowym Kursie Mistrzowskim prowadzonym przez  Berta Hellingera w Krakowie. Kontynuowałam swoje szkolenie na Międzynarodowych Warsztatach Ustawień Systemowych w Ośrodku ZIST  k/Monachium, a także na  licznych seminariach ustawieniowych prowadzonych przez

* Otto Brinka, * Wolfa Buntiga, * Ilse Kutscherę,* Jacoba i Seglindę Schneider, * Heriberta Doering-Meijera,* Guntharda Webera,  * Dana von Kampenhauta

Od 2002 roku prowadzę regularnie grupowe zajęcia terapeutyczne metodą ustawień systemowych, czasem także indywidualne sesje ustawień.

Na co dzień pracuję w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej TOP w Warszawie i w Warszawskim Centrum Psychoterapii „Adeste”. Prowadzę psychoterapię indywidualną, małżeńską i rodzinną.

Od kilku lat intensywnie uczestniczę w warsztatach pracy z ciałem, początkowo metodą Rio Abierto czyli Otwarta Rzeka, ostatnio w nurcie Movement Medicine i doświadczenia, które z tego czerpię,  pozwalają mi wzbogacać siebie samą i mój warsztat pracy terapeutycznej.