Czy kiedykolwiek stałeś w supermarkecie przytłoczony tak wielkim wyborem produktów?

Większość z nas wie, że nawet podejmowanie prostych decyzji może być frustrujące.

Oto trzy pomocne wskazówki, które ułatwią nam  podejmowanie lepszych decyzji dotyczących  ważnych dla nas spraw życiowych

Wskazówka 1. Przestań nadmiernie myśleć

Kiedy próbujesz podjąć ważną decyzje ciągłe „przemyśliwanie” może być przekleństwem. Ważne,  abyś pamiętał, że czasami  mądrzej jest po prostu pozwolić, aby twój umysł  „mówił” do ciebie swobodnie, podczas kiedy oceniasz zalety i wady danej decyzji .

Gdy już sobie na to pozwolisz zapisz wszystko, co Twój umysł właśnie ujawnił i zrób sobie przerwę Następnie użyj wszystkich tych „odkryć”, aby  zdecydować, co jest dla Ciebie najlepsze.

Wskazówka 2. Oceniaj wartości

Zadaj sobie pytanie: „Co jest  dla mnie w tym momencie mojego życia najważniejsze?” Czy jest to rodzina, kariera, zdrowie itd.?  Kiedy już odpowiesz sobie na te pytania użyj tych odpowiedzi do podjęcia najważniejszych decyzji.

Pomimo tego, że czasami łatwiej jest płynąć z prądem, pamiętaj, że zawsze najważniejsze jest podjęcie decyzji, która wspiera twoje wartości.

Wskazówka 3. Baw się dobrze

Żal i ubolewanie to ostatnia rzecz, którą jest ci potrzebna, więc kiedy już podejmiesz działanie i upewnisz się, że przybliża cie ono do celu, puść swoje oczekiwania i baw się dobrze ciesząc się swoją „podróżą”.

Pamiętaj, że tak podjęte decyzje inspirują również twoje działania, więc uhonoruj i przyjmij doświadczenia i doznania wynikające z owych decyzji i „natchnionych” działań podjętych pod ich wpływem 🙂

Wybieraj mądrze!