Moja spotkanie z EFT zaczęło się „przypadkiem” – zimą 2010 roku Gosia, moja znajoma (Gosiu niezmierna wdzięczność dla Ciebie za bezinteresowne przesłanie informacji) przesłała mi link do Światowej Konferencji EFT (EFT World Summit), która odbywa się corocznie w lutym, trwa ok. 10 dni i uczestnictwo w niej jest bezpłatne. Codziennie można wysłuchać 2 godzinnych wywiadów z mistrzami EFT nie tylko z USA. Jestem osobą ciekawą świata i z wielką przyjemnością poznaję różne przejawy „wspaniałej natury człowieka”.

Przez 10 kolejnych dni dowiadywałam się od najlepszych nauczycieli czym jest EFT, jak i z jakim skutkiem należy je stosować. Prostota, a zarazem logika metody zachwyciła i urzekła mnie na tyle, że zakupiłam cały program oraz rozpoczęłam doświadczanie EFT na „własnej skórze”

Używam metody EFT ( Emotional Freedom Techniqes – Techniki Emocjonalnej Wolności)) od 3 lat i jestem bardzo zadowolona z rezultatów jakie dzięki niej osiągam. Mam na myśli ustąpienie nie tylko doraźnych dolegliwości fizycznych takich jak: nagły, gwałtowny ból głowy, silny ból ramienia po przesileniu sportowym, ból gardła czy katar, ale także ograniczające, męczące i sabotujące wzorce stanów emocjonalnych i zachowań.

Oprócz konkretnych sytuacji, do których stosuję EFT , używam tej metody także po to, aby pięknie i harmonijnie rozpoczynać i kończyć swój dzień, jak również, aby praktykować postawę wdzięczności wobec siebie oraz wszystkiego, co mnie otacza. Właśnie te poranne i wieczorne sesje wyzwalają we mnie ogromne pokłady energii, a co za tym idzie doskonałego samopoczucia.

Metoda zakłada, iż przyczyną wielu naszych niedomagań czy to fizycznych czy emocjonalnych jest zaburzenie w systemie energetycznym człowieka. Może być ono spowodowane stresem obecnym lub mającym miejsce wiele lat temu. Stres mógł powstać na skutek doświadczenia, które zostało przez nas zinterpretowane jako traumatyczne.

Praktycznie EFT polega na wyodrębnieniu konkretnego, specyficznego przeżycia, niedomagania fizycznego, kompleksu itd. i delikatnym opukiwaniu konkretnych punktów akupunkturowych z jednoczesnym artykułowaniem swojego problem. Zazwyczaj są to bardzo proste sformułowania dotyczące określonej dolegliwości. Na początku wypowiadamy jak czujemy się z ową dolegliwością (tzw rundki negatywne) a następnie zajmujemy się delikatnie możliwością uwolnienia się od tego, co nas nęka (rundki pozytywne). To oczywiście bardzo schematyczny i uproszczony opis.

Praca tą metodą daje wiele możliwości , na wiele sposobów możemy przekraczać nasze ograniczenia, uwalniać się od nich. Zachęcam do cierpliwego i spokojnego praktykowania tej metody – według pięknej i mądrej filozofii małych, konsekwentnych kroczków czyli Kaizen.

Podaję kilka stron internetowych, które traktują o metodzie, a terapeutów którzy je prowadzą bardzo cenię, uważam za  skutecznych i rzetelnych.  Jestem przekonana, że swoją pracą i postawą wnoszą realny wkład w budowanie lepszej jakości życia w wielu obszarach i dla istotnej ilości osób.

Gorąco polecam polską stronę www.instytuteft.com

Dla osób rozumiejących język angielski:

Stronę Brada Yates`a    www.bradyates.net

Stronę dr Patrici Carrington www.masteringeft.com, a w szczególności podstronę tej

strony  http://masteringeft.com/masteringblog/category/eft-choices-method/

Stronę Carol Look   www.attractingabundance.com

Stronę Nicka Ortnera www.thetappingsolution.com

W osobnym artykule będziecie mogli posłuchać sesji Brada Yates`a w polskim tłumaczeniu.