Portrait of smiling fit mature female working out on a yoga mat

Atma Kriya to system prostych technik, które są w stanie odmienić życie każdego człowieka, jeśli tylko są praktykowane.

Na techniki te składa się: intonacja mantr, wizualizacja, medytacja z dźwiękiem, pranajama, medytacja z czakramami, mudry, asany oraz grupowe uzdrawianie; wszystko to stosowane jest po to, by osiągnąć jeden główny cel – dotarcie do miłości, którą mamy w sobie.

Aby można było w pełni zrozumieć Atma Kriya zdecydowanie łatwiej jest powiedzieć dlaczego to praktykujemy, zamiast skupiać się na mówieniu o samej praktyce.

Od chwili narodzin, wszyscy szukamy czegoś niezwykle ważnego, czegoś, co jest w stanie nas usatysfakcjonować, wzmocnić, zapewnić nam szczęście i spokój. Tym czymś jest miłość. Miłość jest dla nas tak cenna i ważna, że wpływa na każdą myśl i emocję w naszym życiu. Ale jak to możliwe, że miłość jest tak intymnie powiązana z naszym życiem, a my nie zdajemy sobie z tego sprawy? Odpowiedź jest prosta: przyczyną jest nasz umysł.

Jeśli żarówka pokryta jest warstwą kurzu, to ilość emitowanego przez nią światła automatycznie zmniejszy się. Podobnie jest z umysłem, czym więcej negatywności dostanie się do naszego umysłu, tym słabsza będzie emanacja naszej miłości. Kiedy się to dzieje, to zwykle odczuwamy brak satysfakcji, czujemy się zestresowani, wpadamy w depresję, tracimy świadomość tego, kim jesteśmy i co powinniśmy robić. Na szczęście Atma Kriya działa jak odkurzacz, oczyszczając nasze umysły, tak abyśmy mogli stale świecić naszym własnym światłem, rozprzestrzeniając naszą miłość i szczęście wszędzie wokół.

Kiedy zaczynamy wyrażać naszą miłość, jesteśmy wtedy sobą. Nie szukamy dłużej akceptacji i miłości na zewnątrz, gdyż mamy ją już w sobie.

Miłość jest czymś cudownym, mistycznym, czymś, co daje nam wszystko, czego kiedykolwiek pragnęliśmy: szczęście, zadowolenie, radość, pasję życia, spokój umysłu, mądrość oraz swobodę bycia sobą.

Miłość była, jest i zawsze będzie wewnątrz każdej osoby, wszystko, co musimy zrobić, to poszukać jej i oczyścić nasze umysły z kurzu . Ten kurz w naszych umysłach przybiera wiele różnych form, takich jak: zazdrość, duma, chciwość, gniew, złośliwość itd. Wszystkie wewnętrzne emocje blokują przede wszystkim naszą zdolność wyrażania miłości najpierw do siebie, a potem do innych.

Ludzie zazwyczaj uczą się w pierwszej kolejności mechanizmu bycia przyjaznym i wyrażania miłości do innych bez nauczenia się, jak kochać siebie. Niemniej jednak tak długo jak ktoś nie nauczył się wyrażania współczucia i zrozumienia wobec siebie samego, to miłość, którą okazuje innym zawsze będzie niekompletna. Analogicznie można by zapytać: jak możemy komuś dać złotówkę, jeśli najpierw sami jej nie mamy?

Tak więc trudna sztuka bycia uprzejmym wobec innych z zachowaniem jednak woli doskonalenia się może być opanowana z wykorzystaniem praktyki Atma Kriya. Nie słyszałem jeszcze o żadnym uczniu Atma Kriya, który sumiennie ćwicząc nie odczułby żadnej poprawy. Wręcz przeciwnie, większość ludzi zaczyna odczuwać pozytywną zmianę w swoim życiu już w trakcie trwania kursu!

Atma Kriya jest skierowana do współczesnych ludzi, z małymi wyjątkami. Jest to praktyka, której poświęcasz od 5 minut do nawet 3-4 godzin w ciągu dnia, w zależności od swoich obowiązków. Bez względu na to, ile poświęcisz czasu i wysiłku, Atma Kriya pomoże Ci.

Atma Kriya składa się z prostych technik, które mają za zadanie spełnić i udoskonalić życie, które obecnie prowadzimy. Technika ta pomogła na nowo rozbudzić miłość w związkach małżeńskich. Pomogła odnaleźć pewność siebie potrzebną do tego, by zająć się wymarzoną przez siebie pracą, czy zainteresowaniami. Atma Kriya pomogła wielu ludziom odnaleźć siłę do tego, by kochać siebie i innych bez osądzania, pozwalając sobie spojrzeć na życie w bardziej pozytywny i zdrowy sposób.

Atma Kriya odmieniła moje życie i wiem, że jeśli i Ty zaczniesz ją praktykować, to odmieni również Twoje.

Aby uzyskać więcej informacji o Atma Kriya i o najbliższych kursach proszę odwiedź stronę www.atmakriya.org/pl lub znajdź Nas na facebook’u (Atma Kriya Polska).

Powyższy artykuł został napisany przez Adityę Michaela Goulet, trenera nauczycieli dla Atma Kriya Yoga Institute w Springen, w Niemczech.