09.grudnia 2017 zapraszamy do Poznania na

Warsztat Ustawień Rodzinnych wg. Berta Hellingera

” Z  Waszą miłością mogę wszystko”

                                                                  Zajęcia prowadzi psycholog Elżbieta Sanigórska

 

Formularz zgłoszeniowy. Zapisz się !

Tutaj podaję link do artykułu autorstwa Eli Sanigórskiej „Z Twoją miłością mogę wszystko”

Zachęcamy Aktywnych uczestników do przyjścia z osobą towarzyszącą w roli aktywnego obserwatora. Osoba towarzysząca Gratis

Warsztat ten przeznaczony jest dla osób które:

chcą budować bliskie związki z rodziną i innymi ważnymi osobami

– chcą odważnie podejmować  życiowe decyzje

– chcą mieć w sobie więcej optymizmu i zaufania do siebie i do innych

– chcą w pełni realizować swój wewnętrzny potencjał, budując spełnione i bogate życie

– chcą rozwinąć umiejętność troszczenia się o siebie, swoje zdrowie i swój dobrostan

Jeśli doświadczasz trudności lub ograniczeń w tych obszarach, zmagasz się z problemami emocjonalnymi lub zdrowiem fizycznym, masz poczucie ciężaru i brak Ci sił – ten warsztat może Ci pomóc. To co sprawia, że ustawienia są tak niezwykle silnie działającą metodą, to siła Miłości, energii płynącej z odbudowanego pierwotnego porządku, kiedy wszyscy członkowie rodziny i ich losy zostają uznani i uszanowani. Wtedy stają się sprzymierzeńcami i oparciem dla nas, ich Miłość  jest  siłą, która za nami stoi na dobre i na złe.

O terapii Berta Hellingera: Według tego niemieckiego terapeuty historia naszej rodziny ma większy wpływ na nasze życie, niż moglibyśmy przypuszczać. Jeśli czyjś ciężki los nie został w rodzinie uszanowany, a osoba ta nie ma w rodzinie należnego jej miejsca, ktoś z kolejnych pokoleń może doświadczać trudności i niepowodzeń życiowych, których mimo wysiłków i prób nie udaje się pokonać.. W ten sposób ( tzw. uwikłanie w los przodków ) przejawia się jego głęboka miłość do rodziny. Ustawienia pomagają odnaleźć takie uwikłania i zapoczątkować zmiany systemu w kierunku uruchomienia sił przywracających naturalny ład i porządek, co pozwala przywrócić równowagę i harmonię w życiu własnym i w swojej rodzinie.

Metoda pracy: osoba ustawiająca wybiera z grupy uczestników, którzy będą reprezentować wybrane osoby z jej rodziny i ustawia je w przestrzeni. Terapeuta, kierując się odczuciami reprezentantów i ich wzajemnymi relacjami ( zadziwiająco przypominającymi relacje rzeczywistych członków rodziny ) odnajduje dynamikę systemu rodzinnego i rozwiązanie dla klienta.

Jeśli chcesz wziąć udział w zajęciach jako „Aktywny Uczestnik” ustawiający swój system rodzinny zapoznaj się z poniższymi pytaniami i znajdź na nie odpowiedzi – będzie to dużym ułatwieniem zarówno dla ciebie, prowadzącego jak i całej grupy.

Uwaga Poniższe pytania są przeznaczone głównie dla Aktywnych Uczestników, aby pomóc im w przygotowaniu się do pracy własnej na zajęciach. Odpowiedzi na nie nie trzeba wysyłać do prowadzącego, odczytywać na zajęciach. Mają one poszerzyć Państwa wiedzę o rodzinie i ewentualnie pomóc prowadzącemu w razie wątpliwości lub niejasności

I DANE NA TEMAT SYSTEMU RODZINNEGO I RODZICÓW

jak się poznali ?

ile mieli lat gdy się pobrali ? jeśli nie byli małżeństwem to dlaczego?

czy rodzice są razem, jeśli nie to kiedy i dlaczego się rozstali?

II Wcześniejsze małżeństwa lub inne poważne związki.

a) matki, b)ojca

kiedy ?    jak długie?    powód zakończenia związku?

III Dzieci w rodzinie

Ile dzieci w rodzinie ?    czy są dzieci z poprzednich związków?   które miejsce zajmujesz w rodzeństwie (kolejność)?   uwzględnij także osoby nieżyjące. czy ktoś z rodzeństwa przeżywał dramatyczne okoliczności losowe (wypadek, kalectwo, ciężka choroba, wysiedlenie, obóz koncentracyjny itp.) ?    czy ktoś miał inny szczególny los, np. nie założył rodziny lub wstąpił do zakonu, został księdzem?

IV Linia matki ( i odpowiednio linia ojca)

Wiek (ew. okoliczności śmierci) ?   urodzona jako które dziecko?  ile rodzeństwa?    czy żyją ?   czy matka lub ktoś z jej rodzeństwa przeżył dramatyczne okoliczności losowe? ( śmierć rodzeństwa, wczesna śmierć któregoś z rodziców, ucieczka, krzywda, utrata dóbr, inne ?

V Inne ważne wydarzenia w dalszej rodzinie

VI Dane na tema t babci ze strony matki i odpowiednio ze strony ojca

urodzona/ny jako które dziecko ?   ile rodzeństwa? czy żyje, ew. okoliczności śmierci?   czy ona lub któreś z jej rodzeństwa przeżywał szczególnie dramatyczne losy?

VII Dane na temat dziadka ze strony matki i odpowiednio ze strony ojca

urodzony jako które dziecko ?    ile rodzeństwa ? czy żyje?    czy on lub ktoś z jego rodzeństwa przeżywał dramatyczne losy?

VIII Jak przebiegał związek dziadków

szczególne wydarzenia w ich związku ( również inne ważne związki wcześniejsze i w trakcie) ?   z kim z rodziców była bardziej związana Twoja matka?

IX Czy masz też podobne informacje o pradziadkach?

Szczegóły dotyczące zajęć

Kiedy: 09.12. 2017, sobota 11.00 –  19.00

Gdzie: Poznań, Studio Jogi Yam, ul. J. Kochanowskiego 4/10

Cena* 380 PLN – aktywny uczestnik (ustawia swój system)

* 120 PLN – aktywny obserwator (nie ustawia swojego systemu)

*380 PLN – aktywny uczestnik + aktywny obserwator.  Gratis – aktywny obserwator ( bliskie osoby np. mąż, partner, syn, córka, przyjaciel towarzyszące aktywnemu uczestnikowi) 

Formularz zgłoszeniowy. Zapisz się!

Warunki uczestnictwa Możliwe są 3 formy uczestnictwa w warsztacie

    • aktywny uczestnik – ustawia swój system rodzinny -380 PLN
    •  aktywny uczestnik + obserwator ( partner, partnerka ) – 380 PLN –  obserwator wstęp wolny jako osoba towarzysząca aktywnemu uczestnikowi
    •  obserwator – uczestniczy w ustawieniach innych osób – 120 PLN 

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie przedpłaty na podany numer konta w przeciągu tygodnia od wysłania formularza zgłoszeniowego:

 

„SYRIUSZ” Ewa. L. Kałuska ul. Dworcowa 2/2 62-330 Nekla

27 1140 2004 0000 3302 4122 3598 mBank

Przedpłata w wysokości:

Aktywny uczestnik – 180 PLN z dopiskiem zaliczka „aktywny” 

Aktywny + Obserwator – 180 PLN z dopiskiem zaliczka „aktywny + obserwator”

Aktywny obserwator 60 PLN z dopiskiem zaliczka „obserwator” 

Prosimy nie wpłacać całości, a jedynie dokonać przedpłaty.

Uwaga!  W przypadku rezygnacji  2 tygodnie przed zajęciami  zwracamy 50%wpłaconej zaliczki,  przy późniejszej rezygnacji  nie zwracamy zaliczki.

Reszta kwoty płatna na miejscu przed zajęciami

Płacąc przez Paypal/Dotpay lub z zagranicy należy wpłacić sumę, która uwzględni wszelkie opłaty pośrednie (tak, aby na konto wpłynęła pełna suma).

Zabierzcie ze sobą obuwie domowe na zmianę 🙂 

Informacje i zgłoszenia Ewa L. J. Kałuska, tel. 0508 374 194

Kontakt