21 października 2017 zapraszamy do Poznania na

Warsztat Ustawień Rodzinnych wg. Berta Hellingera

” Z  Waszą miłością mogę wszystko”

                                                                  Zajęcia prowadzi psycholog Elżbieta Sanigórska

 

Formularz zgłoszeniowy. Zapisz się!

 

Tutaj podaję link do artykułu autorstwa Eli Sanigórskiej „Z Twoją miłością mogę wszystko”

Zachęcamy Aktywnych uczestników do przyjścia z osobą towarzyszącą w roli aktywnego obserwatora. Osoba towarzysząca Gratis

Warsztat ten przeznaczony jest dla osób które:

chcą budować bliskie związki z rodziną i innymi ważnymi osobami

– chcą odważnie podejmować  życiowe decyzje

– chcą mieć w sobie więcej optymizmu i zaufania do siebie i do innych

– chcą w pełni realizować swój wewnętrzny potencjał, budując spełnione i bogate życie

– chcą rozwinąć umiejętność troszczenia się o siebie, swoje zdrowie i swój dobrostan

Jeśli doświadczasz trudności lub ograniczeń w tych obszarach, zmagasz się z problemami emocjonalnymi lub zdrowiem fizycznym, masz poczucie ciężaru i brak Ci sił – ten warsztat może Ci pomóc. To co sprawia, że ustawienia są tak niezwykle silnie działającą metodą, to siła Miłości, energii płynącej z odbudowanego pierwotnego porządku, kiedy wszyscy członkowie rodziny i ich losy zostają uznani i uszanowani. Wtedy stają się sprzymierzeńcami i oparciem dla nas, ich Miłość  jest  siłą, która za nami stoi na dobre i na złe.

O terapii Berta Hellingera: Według tego niemieckiego terapeuty historia naszej rodziny ma większy wpływ na nasze życie, niż moglibyśmy przypuszczać. Jeśli czyjś ciężki los nie został w rodzinie uszanowany, a osoba ta nie ma w rodzinie należnego jej miejsca, ktoś z kolejnych pokoleń może doświadczać trudności i niepowodzeń życiowych, których mimo wysiłków i prób nie udaje się pokonać.. W ten sposób ( tzw. uwikłanie w los przodków ) przejawia się jego głęboka miłość do rodziny. Ustawienia pomagają odnaleźć takie uwikłania i zapoczątkować zmiany systemu w kierunku uruchomienia sił przywracających naturalny ład i porządek, co pozwala przywrócić równowagę i harmonię w życiu własnym i w swojej rodzinie.

Metoda pracy: osoba ustawiająca wybiera z grupy uczestników, którzy będą reprezentować wybrane osoby z jej rodziny i ustawia je w przestrzeni. Terapeuta, kierując się odczuciami reprezentantów i ich wzajemnymi relacjami ( zadziwiająco przypominającymi relacje rzeczywistych członków rodziny ) odnajduje dynamikę systemu rodzinnego i rozwiązanie dla klienta.

Jeśli chcesz wziąć udział w zajęciach jako „Aktywny Uczestnik” ustawiający swój system rodzinny zapoznaj się z poniższymi pytaniami i znajdź na nie odpowiedzi – będzie to dużym ułatwieniem zarówno dla ciebie, prowadzącego jak i całej grupy.

Uwaga Poniższe pytania są przeznaczone głównie dla Aktywnych Uczestników, aby pomóc im w przygotowaniu się do pracy własnej na zajęciach. Odpowiedzi na nie nie trzeba wysyłać do prowadzącego, odczytywać na zajęciach. Mają one poszerzyć Państwa wiedzę o rodzinie i ewentualnie pomóc prowadzącemu w razie wątpliwości lub niejasności

I DANE NA TEMAT SYSTEMU RODZINNEGO I RODZICÓW

jak się poznali ?

ile mieli lat gdy się pobrali ? jeśli nie byli małżeństwem to dlaczego?

czy rodzice są razem, jeśli nie to kiedy i dlaczego się rozstali?

II Wcześniejsze małżeństwa lub inne poważne związki.

a) matki, b)ojca

kiedy ?    jak długie?    powód zakończenia związku?

III Dzieci w rodzinie

Ile dzieci w rodzinie ?    czy są dzieci z poprzednich związków?   które miejsce zajmujesz w rodzeństwie (kolejność)?   uwzględnij także osoby nieżyjące. czy ktoś z rodzeństwa przeżywał dramatyczne okoliczności losowe (wypadek, kalectwo, ciężka choroba, wysiedlenie, obóz koncentracyjny itp.) ?    czy ktoś miał inny szczególny los, np. nie założył rodziny lub wstąpił do zakonu, został księdzem?

IV Linia matki ( i odpowiednio linia ojca)

Wiek (ew. okoliczności śmierci) ?   urodzona jako które dziecko?  ile rodzeństwa?    czy żyją ?   czy matka lub ktoś z jej rodzeństwa przeżył dramatyczne okoliczności losowe? ( śmierć rodzeństwa, wczesna śmierć któregoś z rodziców, ucieczka, krzywda, utrata dóbr, inne ?

V Inne ważne wydarzenia w dalszej rodzinie

VI Dane na tema t babci ze strony matki i odpowiednio ze strony ojca

urodzona/ny jako które dziecko ?   ile rodzeństwa? czy żyje, ew. okoliczności śmierci?   czy ona lub któreś z jej rodzeństwa przeżywał szczególnie dramatyczne losy?

VII Dane na temat dziadka ze strony matki i odpowiednio ze strony ojca

urodzony jako które dziecko ?    ile rodzeństwa ? czy żyje?    czy on lub ktoś z jego rodzeństwa przeżywał dramatyczne losy?

VIII Jak przebiegał związek dziadków

szczególne wydarzenia w ich związku ( również inne ważne związki wcześniejsze i w trakcie) ?   z kim z rodziców była bardziej związana Twoja matka?

IX Czy masz też podobne informacje o pradziadkach?

Szczegóły dotyczące zajęć

Kiedy: 21.10. 2017, sobota 10.45 – ok. 19.00

Gdzie: Poznań, Studio Jogi Yam, ul. J. Kochanowskiego 4/10

Cena* 380 PLN – aktywny uczestnik (ustawia swój system)

* 120 PLN – aktywny obserwator (nie ustawia swojego systemu)

*380 PLN – aktywny uczestnik + aktywny obserwator.  Gratis – aktywny obserwator ( bliskie osoby np. mąż, partner, syn, córka, przyjaciel towarzyszące aktywnemu uczestnikowi) 

Formularz zgłoszeniowy. Zapisz się!

Warunki uczestnictwa Możliwe są 3 formy uczestnictwa w warsztacie

    • aktywny uczestnik – ustawia swój system rodzinny -380 PLN
    •  aktywny uczestnik + obserwator ( partner, partnerka ) – 380 PLN –  obserwator wstęp wolny jako osoba towarzysząca aktywnemu uczestnikowi
    •  obserwator – uczestniczy w ustawieniach innych osób – 120 PLN 

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie przedpłaty na podany numer konta w przeciągu tygodnia od wysłania formularza zgłoszeniowego:

 

„SYRIUSZ” Ewa. L. Kałuska ul. Dworcowa 2/2 62-330 Nekla

27 1140 2004 0000 3302 4122 3598 mBank

Przedpłata w wysokości:

Aktywny uczestnik – 180 PLN z dopiskiem zaliczka „aktywny” 

Aktywny + Obserwator – 180 PLN z dopiskiem zaliczka „aktywny + obserwator”

Aktywny obserwator 60 PLN z dopiskiem zaliczka „obserwator” 

Prosimy nie wpłacać całości, a jedynie dokonać przedpłaty.

Uwaga!  W przypadku rezygnacji  2 tygodnie przed zajęciami  zwracamy 50%wpłaconej zaliczki,  przy późniejszej rezygnacji  nie zwracamy zaliczki.

Reszta kwoty płatna na miejscu przed zajęciami

Płacąc przez Paypal/Dotpay lub z zagranicy należy wpłacić sumę, która uwzględni wszelkie opłaty pośrednie (tak, aby na konto wpłynęła pełna suma).

Zabierzcie ze sobą obuwie domowe na zmianę 🙂 

Informacje i zgłoszenia Ewa L. J. Kałuska, tel. 0508 374 194

Kontakt